Czarni Pruszcz Gdański wygrali ligę ŻAK F1 Gr.17

Zakończyły się rozgrywki ligi ŻAK F1 w sezonie 2018/2019. W grupie 17 na pierwszym miejscu zakończyła rywalizację nasza drużyna Czarni I Pruszcz Gdański, która bez porażki przebrnęła wszystkie trzy turnieje. Druga drużyna Czarnych po bardzo dobrych występach w rozgrywkach jesiennych grała w tej samej grupie. Pomimo iż nie udało się odnieść żadnego zwycięstwa, to na tle silnych przeciwników radziła sobie całkiem nieźle w większości meczów tylko nieznacznie im ulegając.

Cieszy przede wszystkim fakt, iż chłopaki coraz lepiej realizują na boisku to czego uczą się na treningach, gra jest coraz bardziej składna a akcje są efektowne i co ważne efektywne. Cała drużyna robi stałe postępy więc z optymizmem będziemy czekać na nowy sezon.

Ale zanim wystartuje sezon 2019/2020 czeka nas jeszcze ostatni akcent mijającego sezonu, udział w turnieju Baltic Football Cup gdzie będziemy mogli zmierzyć się ze znanymi nam drużynami Jaguara, Gedanii czy Pokoleń ale również z dwiema drużynami z Ukrainy, Dynamo Kijów oraz SK Kijów.